Mše svatá v Niměřicích, 20.11. 2021 ve 14 hodin

U příležitosti výročí úmrtí císaře Františka Josefa I. a norozenin arcivévody Otty bude v zámecké kapli v Niměřicích při relikvii bl. císsaře Karla sloužena mše svatá.
Niměřice 2021 pozvánka

Komentáře nejsou povoleny

Zemřel šikovatel Karel Zápotocký, RIP

Šikovatel IR 28 Karel Zápotocký

Osmadvacátníky zasáhla smutná zpráva. Zemřel doyen poddůstojnického sboru, šikovatel Karel Zápotocký. Patřil do hrstky těch, kteří i v těžkých dobách a jako jeden z prvních hájil čest císařské armády a oživoval vyhasínající tradice c. a k. 28. pěšího pluku. Pan šikovatel byl až do posledního okamžiku věrným synem pluku.

Pražské děti 28. pěšího pluku nastoupí v úterý 4. května k poslední vojenské poctě na cestě našeho kamaráda k Velké armádě a to nedaleko otce všech poddůstojníků c. a k. 28. pěšího pluku – Fldw. Michaela Hartmanna na čestném vojenském pohřebišti Olšanských hřbitovů.

Komentáře nejsou povoleny

Uctění památky bl. císaře Karla, 1. dubna 2020

Dnes, 1 dubna 2020, ve vojenské části Olšanských hřbitovů při pylonu nejdéle sloužícího osmadvacátníka Fldw. Michaela Hartmanna, u příležitosti 98. výročí úmrtí blahoslaveného císaře Karla, vzdal náš plukovní trubač Fldw. Tomáš Bezchleba vojenskou poctu, modlitbu a přímluvu k bl. Karlovi za nás a naši zem. Stejně tak jsou osmadvacátníci duchem spojeni s příslušníkem našeho regimentu Gfr. Filipem Vurmem, který dnes spolu s vojenským kaplanem v kapli sv. Martina na Velitelství sil NATO v Kábulu při relikvii bl. císaře Karla vyprošují mír mezi národy a v Afghánistánu.

Beatus Karolus Ora Pro Nobis.

Komentáře nejsou povoleny

Mše svatá v Niměřicích, 24.11. v 15 hodin

Komentáře nejsou povoleny

Nové fotografie v galerii

Pomník osmadvacátníků v Alpách

Komentáře nejsou povoleny

Audience u císaře Karla v Brandýse – 4. května 2019

Zde naleznete pozvánku na tradiční setkání v Brandýse nad Labem – Audience u císaře Karla, která proběhne v sobotu 4. května 2019.
Audience 2019 pozvánka

Komentáře nejsou povoleny

INVICTUS: Hold českým vojákům v císařské armádě

Osmadvacátníci při stolétém výročí od konce Velké války vzdali prostřednictvím videa Invictus hold českým vojákům sloužící v císařské armádě a zejména těm, kteří se z ní nevrátili.

Komentáře nejsou povoleny

Osmadvacátníci Vám přejí požehnané Vánoce!

Komentáře nejsou povoleny

Niměřice 2018

Komentáře nejsou povoleny

Osmadvacátníci uctili padlé hrdiny v Afganistánu

Pražský c. a k. 28. pěší pluk vzdal vojenské pocty padlým hrdinům v Afgánistánu při zádušní mši svaté u sv. Františka v Praze dne 7.8. 2018. K Velké Armádě se připojil rotný Martin Marcin, desátník Kamil Beneš a desátník Patrik Štěpánek. RIP.

Komentáře nejsou povoleny