Zemřel šikovatel Karel Zápotocký, RIP

Šikovatel IR 28 Karel Zápotocký

Osmadvacátníky zasáhla smutná zpráva. Zemřel doyen poddůstojnického sboru, šikovatel Karel Zápotocký. Patřil do hrstky těch, kteří i v těžkých dobách a jako jeden z prvních hájil čest císařské armády a oživoval vyhasínající tradice c. a k. 28. pěšího pluku. Pan šikovatel byl až do posledního okamžiku věrným synem pluku.

Pražské děti 28. pěšího pluku nastoupí v úterý 4. května k poslední vojenské poctě na cestě našeho kamaráda k Velké armádě a to nedaleko otce všech poddůstojníků c. a k. 28. pěšího pluku – Fldw. Michaela Hartmanna na čestném vojenském pohřebišti Olšanských hřbitovů.

Komentáře nejsou povoleny

Uctění památky bl. císaře Karla, 1. dubna 2020

Dnes, 1 dubna 2020, ve vojenské části Olšanských hřbitovů při pylonu nejdéle sloužícího osmadvacátníka Fldw. Michaela Hartmanna, u příležitosti 98. výročí úmrtí blahoslaveného císaře Karla, vzdal náš plukovní trubač Fldw. Tomáš Bezchleba vojenskou poctu, modlitbu a přímluvu k bl. Karlovi za nás a naši zem. Stejně tak jsou osmadvacátníci duchem spojeni s příslušníkem našeho regimentu Gfr. Filipem Vurmem, který dnes spolu s vojenským kaplanem v kapli sv. Martina na Velitelství sil NATO v Kábulu při relikvii bl. císaře Karla vyprošují mír mezi národy a v Afghánistánu.

Beatus Karolus Ora Pro Nobis.

Komentáře nejsou povoleny

Mše svatá v Niměřicích, 24.11. v 15 hodin

Komentáře nejsou povoleny

Nové fotografie v galerii

Pomník osmadvacátníků v Alpách

Komentáře nejsou povoleny

Audience u císaře Karla v Brandýse – 4. května 2019

Zde naleznete pozvánku na tradiční setkání v Brandýse nad Labem – Audience u císaře Karla, která proběhne v sobotu 4. května 2019.
Audience 2019 pozvánka

Komentáře nejsou povoleny

INVICTUS: Hold českým vojákům v císařské armádě

Osmadvacátníci při stolétém výročí od konce Velké války vzdali prostřednictvím videa Invictus hold českým vojákům sloužící v císařské armádě a zejména těm, kteří se z ní nevrátili.

Komentáře nejsou povoleny

Osmadvacátníci Vám přejí požehnané Vánoce!

Komentáře nejsou povoleny

Niměřice 2018

Komentáře nejsou povoleny

Osmadvacátníci uctili padlé hrdiny v Afganistánu

Pražský c. a k. 28. pěší pluk vzdal vojenské pocty padlým hrdinům v Afgánistánu při zádušní mši svaté u sv. Františka v Praze dne 7.8. 2018. K Velké Armádě se připojil rotný Martin Marcin, desátník Kamil Beneš a desátník Patrik Štěpánek. RIP.

Komentáře nejsou povoleny

Jubileum 320. let od založení pluku

Foto v galerii.

Komentáře nejsou povoleny